VI edycja Szkoły Pompowej

Szanowni Państwo,

zbliża się szósta edycja kursu „Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego”. Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla lekarzy mających już pewne doświadczenie w terapii za pomocą osobistych pomp insulinowych, chcących doskonalić swoje praktyczne umiejętności w tym zakresie. Pełne szkolenie obejmuje dwa 2-dniowe kursy oraz dwa tygodnie staży w ośrodkach referencyjnych. Kurs inaugurujący V edycję Szkoły będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 26–27.05.2021 r. (tuż przed zjazdem PTD). Ostateczna formuła kursu nie jest jeszcze do końca ustalona, nastawiamy się raczej na kurs zdalny, ale jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, będziemy rozważać formułę tradycyjną

Rekrutacja na kurs odbywać się będzie poprzez Konsultantów Wojewódzkich ds. Diabetologii, na ręce których prosimy składać wnioski o przyjęcie na szkolenie. Wniosek można pobrać na stronie PTD ( https://cukrzyca.info.pl/szkola_pompowa/pliki_do_pobrania). Na każde województwo przypadają dwa miejsca szkoleniowe. Wypełniony wniosek, po uzyskaniu podpisu Konsultanta Wojewódzkiego, należy zeskanować i przesłać na adres: ptd@op.pl, w tytule korespondencji pisząc „Zgłoszenie na V edycję szkoły pompowej PTD”. O przyjęciu na szkolenie zostaniecie Państwo poinformowani drogą mailową. Oryginał wniosku proszę dostarczyć do organizatorów w czasie Kursu Wprowadzającego.

Kandydaci na uczestników kursu powinni spełniać następujące warunki:

- praca w Poradni Diabetologicznej dla osób dorosłych, w której istotny odsetek chorych stanowią pacjenci z cukrzycą typu 1 leczeni za pomocą osobistej pompy insulinowej (prosimy , by ten warunek traktować dosłownie, osoby bez żadnego doświadczenia w terapii pompowej mają potem poważne problemy na egzaminie, a wiedza zdobyta w czasie kursu bez dalszej praktyki, idzie trochę na marne)

- brak w zespole osoby, która aktualnie już przechodzi szkolenie w ramach „Szkoły Pompowej PTD”,

- preferowani są kandydaci z mniejszych ośrodków, choć tu decyzja należy do konsultanta wojewódzkiego, który powinien uwzględnić lokalne potrzeby w tym zakresie.

Serdecznie zapraszam!

Tomasz Klupa
koordynator projektu