Srebrny Jubileusz, czyli 25. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W dniach 23-25 maja 2024 roku w warszawskim Centrum EXPO XXI odbył się 25. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To wydarzenie, organizowane już po raz dwudziesty piąty, jest najważniejszym spotkaniem ekspertów, praktyków i naukowców z obszaru diabetologii w Polsce.

Pierwszy dzień Zjazdu rozpoczął się w rytmach space opery i rock’n’rolla, wprowadzając uczestników w atmosferę inspiracji i innowacji. Wykład honorowy im. Jakuba Węgierki wygłosił prof. UJ, dr hab. n. med. Bartłomiej Matejko, który przedstawił najnowsze technologie w diabetologii oraz ich znaczenie w naszej codziennej praktyce. Wykłady gości honorowych, prof. Tadeja Battelino i prof. Michaela Naucka, były prawdziwą ucztą intelektualną, dostarczając wielu cennych wniosków i inspiracji.

Po tak inspirującym rozpoczęciu, kolejne dni zjazdu były równie owocne. Sesje ustne i plakatowe zgromadziły szeroką publiczność, przyciągając uwagę tematami takimi jak farmakoterapia cukrzycy typu 2 i otyłości, nowe technologie w monitorowaniu glikemii, oraz prewencja hipoglikemii. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące wpływu cukrzycy na przebieg ciąży i zdrowie noworodków, a także zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie.

Wśród licznych sesji, wyróżniały się te poświęcone terapii tirzepatydem w codziennej praktyce klinicznej, prowadzone przez prof. dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka i prof. Hussein Elbadawi. Ich wykłady dostarczyły uczestnikom konkretnych wskazówek i praktycznych rozwiązań, które mogą być natychmiast wdrożone w pracy z pacjentami.

Całość wydarzenia wypełniały porywające wykłady i panele dyskusyjne, które trwały aż do ostatnich chwil zjazdu. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i nawiązywania cennych kontaktów, co z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju diabetologii w Polsce.

Serdecznie gratulujemy Komitetowi Organizacyjnemu oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Życzymy kolejnych owocnych 25 lat naszych Zjazdów, pełnych inspiracji i naukowych osiągnięć!

...
...
...
...